Als abonnee heb je toegang tot alle artikels op BOUWKRONIEK.be

Afwerking

Nieuwe dakbedekkingstechnologie zonder virgin bitumen

Derbigum maakt een nieuwe bitumineuze grondstof zonder dat hiervoor in het mengsel voor dakmembranen nieuwe bitumen gebruikt wordt. Deze grondstof kreeg de naam Novitumen® mee. Hierdoor vermindert het aandeel fossiele grondstoffen met 1 kg per vierkante meter dakbedekking. Het bedrijf investeert in de komende jaren in de site van Perwez om de productie op te schalen.

BKBC - 2025-02-13T175813.400
Derbigum

“Dankzij een uniek recyclageproces maken wij nieuwe membranen op basis van oude dakbanen en snijresten”, zegt Stefaan Valette, Marketing & Business Development Director bij Derbigum. “Onze producten bestonden al voor 25 à 30% uit gerecycleerd materiaal, maar met Novitumen gaan we een stap verder door enkel oude membranen en snijresten te verwerken in het mengsel, en dus geen nieuw bitumen. Dat betekent dat het totaal aandeel gerecycleerd materiaal in onze membranen oploopt tot 80%. Op die manier kunnen onze waterdichtingsmembranen – bijna letterlijk – oneindig hergebruikt worden voor de productie van nieuwe dakbedekking. We verminderen het totaal aandeel virgin bitumen op een dak aanzienlijk. Voor een dak als dat van Vorst Nationaal besparen we dan bijvoorbeeld 5.600 kg fossiele grondstoffen.”

Nieuwsbrief

Wens je op de hoogte te blijven van inzichten, projecten, trends en evoluties in de bouwsector? Schrijf je nu in blijf up-to-date!

Bouwprojecten