Als abonnee heb je toegang tot alle artikels op BOUWKRONIEK.be

Vakbeurzen en evenementen

Install Tomorrow Experience Day inspireert en stimuleert 2.000 jongeren voor technische beroepen

Bijna 2.000 jongeren van 15 tot 18 jaar namen deel aan de Install Tomorrow Experience Day in Walibi. Dit evenement, georganiseerd door Techlink, de Belgische federatie van bedrijven in het ecosysteem van technische gebouwinstallaties, bood een boeiende, speelse en educatieve ervaring om jongeren kennis te laten maken met toekomstgerichte beroepen in de installatiebranche: elektriciteit, HVAC, energie, sanitair…

2025-04-24-Techlink-Install-Tomorrow-Experience-Day_A.-Delsoir-Photo_6504Web

Als federatie zet Techlink zich al jaren actief in om technische beroepen te promoten en de aantrekkelijkheid van technische opleidingen te vergroten. De Install Tomorrow Experience Day past perfect binnen deze missie: jongeren inspireren en hen concrete carrièremogelijkheden laten ontdekken binnen een sector vol toekomst.

 “In een tijd van energietransitie en snelle technologische evolutie is het cruciaal om vandaag al de professionals van morgen te inspireren en op te leiden”, benadrukt Carole Metzmacker, Marketing & Communication Manager bij Techlink. “Dit evenement gaf jongeren de kans om techniek anders te beleven – door onderdompeling en interactie – en zo een helder toekomstbeeld te vormen.”

Een generatie geïnspireerd door techniek

 Via interactieve workshops, demonstraties, escape games, technische quizzen en ontmoetingen met professionals, konden jongeren de technische beroepen op een concrete en ervaringsgerichte manier ontdekken. Meer dan 30 bedrijven waren aanwezig om hun expertise te delen en de dialoog met jongeren aan te gaan. Het bezoek van de Franstalige minister van Onderwijs, Valérie Glatigny, op donderdagochtend was een belangrijk moment. Het bevestigde de politieke wil om bruggen te bouwen tussen onderwijs, bedrijven en overheden.


Enkele quotes van leerlingen tijdens de Install Tomorrow Experience Day: "Het is concreet, je ziet wat je later echt kunt doen. Het maakt me enthousiast om eraan te beginnen.” “Dit is de eerste keer dat ik zie dat technische beroepen ook innovatief kunnen zijn.” “Eerlijk, ik dacht dat de installatiewereld alleen om werfwerk draaide, maar dit is echt een andere wereld.” “Het verandert alles als echte vakmensen hun beroep uitleggen. Het is niet alleen theorie.” “Ik heb al twee visitekaartjes verzameld… Ze zeiden dat ik hen moet bellen zodra ik mijn diploma heb, want ze hebben werk voor me!”

en van hun leerkrachten: “We zijn al eens op een andere beurs geweest, maar hier zijn de exposanten echt uitzonderlijk: grote merken die tijd maken voor onze jongeren, dat is fantastisch!” “Na meer dan 20 jaar ervaring en nu in het onderwijs, wil ik mijn kennis doorgeven. Dagen als deze tonen wat er allemaal mogelijk is in de sector.” “Onze leerlingen waren super geïnteresseerd en deden echt mee aan de ontmoetingen met de vakmensen.” “De backstagebezoeken en workshops waren echt een unieke kans voor onze jongeren om de schoonheid van het vak te zien en af te stappen van vooroordelen over de technische sector.”

Nieuwsbrief

Wens je op de hoogte te blijven van inzichten, projecten, trends en evoluties in de bouwsector? Schrijf je nu in blijf up-to-date!

Bouwprojecten